چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

رفع موانع سرمایه گذاری، اولویت گردشگری گیلان

رضا علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، تا تاکید بر ضرورت تکمیل و توسعه طرح های سرمایه گذاری حوزه گردشگری افزود: حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی برای راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ ضرورت است.
وی رویکرد دولت تدبیر و امید را رونق بخشی در حوزه اقتصادی دانست و گفت: رفع موانع سرمایه گذاری چرخه های اقتصاد، تولید و اشتغال را به دنبال دارد و استان را به سمت خودکفایی سوق خواهد داد.
وی یادآور شد :گیلان با داشتن ظرفیت ها و استعدادهای متعدد دارای فرصت ها و اولویت های سرمایه گذاری مطلوبی در بخش گردشگری است که این مهم موجبات جذب سرمایه گذاران خارجی به این استان را فراهم می آورد.
علیزاده، روی کار آمدن مجدد دولت تدبیر و امید را نشانی از موفقیت آن در اجرای وعده ها و نیز رونق بخشی اقتصادی کشور خواند و گفت: در سایه تعاملات سازنده با دنیا و ایجاد عدالت اجتماعی رضایت مندی متناسبی در جامعه حاکم شد.
وی ادامه داد:این موضوع با انعکاس در سطح جهانی ، گسترش صادرات و نیز توسعه گردشگری طی سالهای اخیر را به ارمغان آورد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به افزایش صادرات و همچنین افزایش حضور گردشگران خارجی در استان تاکید کرد: تدبیر و امید دولت یازدهم، دروازه های گیلان را به دنیا گشوده است.
علیزاده افزود: طی سال های ۹۲ تا ۹۵ ، میزان صادرات آثار هنرهای سنتی و صنایع دستی استان چهار میلیون و ۴۰۰هزار دلار بود.
وی اضافه کرد : این رقم سال ۹۲، ۷۰۰هزار دلار بود که در سال ۹۵ به یک میلیون و ۵۰۰هزار دلار رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر لزوم بکارگیری مکانیزم های زودبازده گردشگری برای تحقق سند چشم انداز توسعه صنعت مذکور اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۱۴ پروژه سرمایه گذاری در حال اجراست و میزان یارانه پرداختی به طرح های گردشگری بهره مند از تسهیلات بانکی ۳۹ میلیارد و ۱۶۷میلیون ریال عنوان شده است.
گیلان با طبیعت زیبای جنگل و دریا و کوهستان جزو کانون های مهم گردشگری در شمال کشور است ؛یک هزار و ۸۲۱ تاسیسات گردشگری با بیش از شش هزار شاغل در گیلان فعال هستند .
خبرنگار: ضامن**انتشار دهنده : بابایی
۱۸۸۱ /۶۰۳۰

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگری


سرمایه گذاری

تصاویر

فروش بلیط هواپیما گروه تورهای بعثت