۱۴۱ مورد تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی پرداخت شد

«مجید مشهدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با بهره گرفتن از این تسهیلات فرصت شغلی برای این مددجویان در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدماتی ایجاد شده است.

وی یادآور شد: هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) استان از پرداخت تسهیلات اشتغالزا استقلال بخشی اقتصادی و خودکفایی محرومان و نیازمندان است تا این خانوارها به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی خارج شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: یک هزار و ۱۱۰ مددجوی مستعد کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی امسال از آموزش‌های فنی و مهارتی بهره مند شده‌اند که این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد رشد دارد.

مشهدی افزود: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی شرکت می‌کنند.

وی، نظارت بر طرح‌های اشتغال مددجویی را از دیگر اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) برای هدایت شغلی مددجویان و جلوگیری از هدر رفت سرمایه عنوان کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: هفت هزار و ۲۶۱ بازرسی از مراحل اجرایی طرح‌های اشتغال در بهار امسال توسط کارشناسان نظارت حوزه اشتغال کمیته امداد امام استان انجام شده است.

مشهدی افزود: ۹ مددجوی این نهاد حمایتی نیز به مراکز کاریابی معرفی شده‌اند و برای ۶ فرزند مددجو اشتغالزایی شده است.

وی اظهار داشت: اشتغال‌زایی پایدار به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مهمترین تکلیف این نهاد حمایتی است.

۸۱ هزار و ۸۱۶ نفر در قالب ۴۴ هزار و ۸۲۴ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره مند هستند.

۶۹۹۱/‏۶۰۱۳/‏

تصاویر

فروش بلیط هواپیما گروه تورهای بعثت