چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

کسانی که می‌خواهند تنها سفر کنند

سفر انفرادی معمولاً سرشار از هیجان‌هایی عجیب و پا گذاشتن به جاهای ناشناخته است. بهتر است در طول سفر یکسره در این ناشناخته و عکاسی از آن‌ها غرق نشوید و همواره مراقب اطرافتان باشید؛ به هرکسی اطمینان نکنید و خوش‌بینی را کنار بگذارید.

تنها سفر کردن ممکن است لذت‌هایی نیز به همراه داشته باشد، اما یقیناً خطرات احتمالی آن هم بیشتر است. برای کاهش این خطرات موارد زیر را فراموش نکنید.

۱. بی خبر نروید:

سعی کنید که حتماً شخصی را از سفر خود مطلع سازید، خصوصاً اگر به طبیعت سفر می‌کنید. سعی کنید که برنامه‌ی سفر، مسیر و تاریخ رفت‌وبرگشت و را با نزدیکانتان در میان بگذارید. احتمال گم‌شدن یا بروز مشکلات پیش‌بینی‌نشده در این سفرها بسیار زیاد است؛ بنابراین اگر شما در تاریخ معین خود برنگشتید حتماً گروهی به سراغ شما خواهند آمد، دانستن مسیر حرکتی شما، کمک خواهد کرد که شمارا زودتر پیدا کنند و کارهای امدادی با سرعت بیشتری انجام شود.

سفر به صورت انفرادی

اگر در شهرهای دیگر و یا کشور دیگر در حال گذراندن سفر خود هستید، در هنگام خروج از محل اقامت خود، افرادی چون پذیرشگر یا دربان را از برنامه روزانه خود مطلع سازید تا اگر تأخیری در بازگشتتان اتفاق افتاد، بتوان به رسیدن کمک امیدوار بود.

۲. ارتباط خود را حفظ کنید:

در عصری که گوشی‌های هوشمند و اینترنت حرف اول را میزند، سعی کنید هرروز، حداقل یک‌بار با آشناها و اعضای خانواده‌تان صحبت کنید و موقعیت خود را برایشان شرح دهید.
گردشگرانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، بهتر است از سیم‌کارت‌های بین‌المللی استفاده کنند تا سریعاً قابل ردیابی باشد. استفاده از گوشی‌های هوشمند به سبب داشتن امکاناتی چون GPS و نقشه‌های آنلاین می‌تواند در شناسایی مکان‌ها برای گردشگر راهکار مناسبی باشد. انواع مختلف نرم‌افزارهای سفر نیز بسیار مفید و قابل‌استفاده هستند.

سفر به صورت انفرادی

۳. مدارکتان را جداگانه نگه‌دارید:

در سفر سعی کنید تمام مدارکتان را ا خود به این‌طرف و آن‌طرف نبرید و سعی کنید مدارک مهم را در هتل بگذارید و یک کپی از آن‌ها را به همراه داشته باشید. در سفرهای خارج از کشور، مهم‌ترین مدرک شما گذرنامه‌تان است و مسلماً شما نیازی به بردن مدارکی نظیر گواهینامه نخواهید داشت. روزانه مقداری پول را در کیف خود و مابقی را همراه با مدارک در محفظه‌ای جداگانه بگذارید. کیف‌های کوچک گردنی و یا جلیقه‌هایی که در زیر لباس شما پوشیده می‌شود، بهترین گزینه برای حمل مدارک و جلوگیری از سرقت و یا گم‌شدن است.

۴. از مقصد خود آگاه باشید:

پیش از سفر مقصد خود را شناسایی کنید. قوانین و آداب‌ورسوم هر جامعه با هم متفاوت است. ممکن است بوسیدن صورت در فرهنگ شما نشانه دوستی باشد اما در دیگر فرهنگ‌ها این معنی را ندهد. نوع پوشش نیز از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. شناسایی محله‌های ناامن، آگاهی از وضعیت امنیت در ساعت‌های شبانه و دانستن شماره تلفن‌های ضروری از دیگر اطلاعات موردنیاز یک گردشگر است. همیشه یک نقشه نیز به همراه داشته باشید تا قبل از ورود به هر محله، ایستگاه پلیس و درمانگاه‌ها را شناسایی کنید. اگر سفر شما در طبیعت است، شناسایی آب‌وهوای مقصد امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

۵. مراقب سلامتی خود باشید:

تا حد امکان ازآنچه می‌خورید و می‌نوشید اطمینان حاصل کنید. همیشه مبلغی اضافه را برای خرید احتمالی دارو همراه خود ببرید. سعی کنید از دست‌فروش‌ها و اغذیه‌فروشی‌های بی‌کیفیت، غذا تهیه نکنید. قبل از خوردن غذا، حتماً دست‌های خود را بشورید و ژل ضدعفونی همراه داشته باشید.
اگر به طبیعت می‌روید، هرگونه‌ی میوه را امتحان نکنید. تشخیص تمشک سمی و غیر سمی برای هر شخصی ممکن نیست. از خوردن و حتی لمس کردن قارچ‌ها بپرهیزید و سعی کنید به گیاهانی که آشنایی ندارید تماس نداشته باشید.

تصاویر

فروش بلیط هواپیما گروه تورهای بعثت